Округли сто МУЗИКА И МИГРАНТИ У 21. ВЕКУ

Поштоване колеге, сарадници и пријатељи,

Позивамо Вас да присуствујете округлом столу

МУЗИКА И МИГРАНТИ У 21. ВЕКУ

Уторак, 19. март 2024. године,
с почетком у 16 сати
Сала 101, I спрат
Кнез Михаилова 36, Београд

Учеснице и учесници:

др Ивана Медић (Музиколошки институт САНУ)
др Марија Думнић Вилотијевић (Музиколошки институт САНУ)
др Теодора Јовановић (Етнографски институт САНУ)
Маја Лалић (Миксер)
Бошко Простран (Уметнички дуо Доплгенгер/Факултет за медије и комуникације)

Иако су теме мигрирања (емиграције, имиграције, избеглиштва, дијаспоре) окупирале истраживаче из различитих друштвених и хуманистичких дисциплина и много пре друге деценије 21. века, скорашња друштвено-политичка криза донела је у први план како постојећа и нова истраживања тих тема, тако и потребу практичног рада с мигрантима које су своје ново (привремено или стално) пребивалиште налазили у различитим европским земљама. Иницијатива о покретању овог разговора дошла је након искустава сарадника на радном пакету „Should I Write or Should I Act“ којим руководи др Марија Думнић Вилотијевић (у оквиру пројекта Applied Musicology and Ethnomusicology in Serbia: Making a Difference in Contemporary Society руководитељке др Иване Медић), а која је са тимом сарадника спровела низ радионица, разговора и концерата са становницима Центра за азил у Крњачи. Практична и теоријска знања стечена током рада на овом пројекту биће представљена заједно са знањима и  резултатима колега и колегиница који су из перспективе науке, уметности и активизма били у дијалогу са људима који су искусили континуирана измештања.

Модераторка: др Марија Маглов (Музиколошки институт САНУ)

*Догађај је организован у оквиру пројекта Примењена музикологија и етномузикологија у СрбијиApplied Musicology and Ethnomusicology in Serbia: Making a Difference in Contemporary Society (APPMES; бр. 7750287), уз подршку Фонда за науку Републике Србије.